Menu
Kosár

Válassz vezeték nélküli nyitásérzékelő és mozgásérzékelő kínálatunkból

A vezeték nélküli mozgásérzékelő működési elve

A vezeték nélküli mozgásérzékelők jelzést küldenek a riasztó központnak és az figyelmezteti a lakástulajdonosokat, ha valaki az otthonukban vagy annak környékén ólálkodik. Ezek az érzékelők az otthoni biztonsági rendszerek nélkülözhetetlen elemei.

A legtöbb vezeték nélküli mozgásérzékelő által a jelenlét érzékelésére használt elsődleges technológia a passzív infravörös (PIR) érzékelés.

Ezek az érzékelők érzékenyek az infravörös sugárzás változásaira, amelyek az emberek vagy állatok jelenlétéből adódó hőmérséklet-változást jelezhetik.

A vezeték nélküli mozgásérzékelőket kifejezetten az emberek mozgásának érzékelésére tervezték, kutyák-macskák és kisállatok mozgását általában ki tudják szűrni.

A mozgásérzékelők típusai

A passzív infravörös (PIR) érzékelők a leggyakoribbak az otthoni biztonsági rendszerekben, amelyek az emberi jelenlétet jelző hőmérséklet változásokat érzékelik.

A mikrohullámú (MW) érzékelők mikrohullámú impulzusokat bocsátanak ki, és figyelik azok visszaverődését (doppler elv). Amikor mozgás van a megfigyelt területen a visszaverődő hullámok megváltoznak és az érzékelő jelez. Mivel viszonylag sok energiát igényelnek, ezért elemes és akkumulátoros rendszerekben nem szokták őket használni.

Az ultrahangos mozgásérzékelők ultrahang hullámok impulzusain keresztül érzékelik a mozgást és mérik az ezt követő visszaverődéseket. Mivel viszonylag sok energiát igényelnek, ezért elemes és akkumulátoros rendszerekben nem szokták őket használni.

A vezeték nélküli mozgásérzékelők előnyei és hátrányai

A vezeték nélküli mozgásérzékelők előnye, ilyen például a Fisotech érzékelő is, hogy egyszerűbben telepíthetők, mint a vezetékesek, mert nem kell őket kábelekkel összekötni a riasztó központtal. Ezzel szemben a vezetékes kivitel bonyolultsága miatt általában szükség van szakember segítségére a telepítésükhöz, ezáltal jóval költségesebb is lehet a kiépítésük.

A vezetékes mozgásérzékelők áramellátását a központ biztosítja, ezért nem kell az elemekkel foglalkozni. A vezeték nélküli mozgásérzékelők esetében viszont rendszeresen szükség van az elemek vagy akkumulátorok cseréjére. Ez az időtartam függ attól, hogy milyen beállításokat választottunk, és milyen környezetben helyeztük el őket.

Egy fejlett vezeték nélküli mozgásérzékelő olyan technológiával van felszerelve, amely különbséget tud tenni a potenciális behatolások és a kisállatok mozgása között, ezáltal csökkentve a téves riasztások előfordulását.

Telepítési és beállítási tippek

Egy vezeték nélküli mozgásérzékelő helyes működésének biztosítása érdekében fontos, hogy telepítés előtt megértsd annak működését.

A mozgásérzékelők elhelyezése ideális esetben magasan, a szoba sarkában történik, hogy kiterjedt területeket fedjen le és a külső nyílászárókra (ajtókra, ablakokra) is akadálytalan rálátása legyen.

Mivel a vezeték nélküli mozgásérzékelők szabadon mozgathatók, egy ilyen termék kiváló választás a gyakran költöző emberek számára, hiszen vezetékezés nélkül könnyen újra szerelhető és telepíthető az új ingatlan paramétereinek megfelelően.

A legtöbb riasztórendszerhez társítható nyitásérzékelő és mozgásérzékelő fehér színű, így bármilyen lakás vagy iroda berendezéséhez illeszkedik.

A Fisotech mozgás- és nyitásérzékelői kétoldalas ragasztóval is rögzíthetők, ami megkönnyíti a telepítésüket. Így nem kell megfúrni a falat vagy a nyílászárót, ami sokaknak előnyös lehet.

Pozicionálás és elhelyezés

A mozgásérzékelőket stratégiailag az otthonod nagy forgalmú területein, például a közlekedőutakon kell elhelyezni, mivel valószínűleg a betörők is ezeken a területeken mozognak.

A mozgásérzékelőket a sarkokba szerelve jobban belátják a helyiséget, így nagyobb eséllyel észreveszik az illetéktelen behatolást. Ez hasonlítható ahhoz, mint amikor egy szobafotót készítünk, és a legjobb szöget keressük. A sarkokból ugyanis jobban rálátni a szoba minden pontjára, így kevesebb a holttér, ahol a mozgásérzékelő nem észlelne mozgást.

A legtöbb mozgásérzékelő akkor a leghatékonyabb, ha 2-2,5 m közötti magasságban van felszerelve, ami segít elkerülni a holttereket és megfelelő rálátást biztosít a megfigyelt térre.

A fejlett riasztórendszerek a téves riasztások minimalizálása érdekében zónákra oszthatják az érzékelőket. Ez lehetővé teszi a gyorsélesítési módok variálását az életritmusunkhoz igazodva. Például beállíthatunk részleges élesítést, amikor csak az otthonunk egy részét védjük, vagy teljes élesítést, ha elmegyünk otthonról.

Tesztelés és hibaelhárítás

A vezeték nélküli mozgásérzékelő tesztelése előtt ellenőrizd, hogy az érzékelő kapcsolódik-e a riasztó központhoz. A modern rádiós mozgásérzékelők energiatakarékos funkciókkal rendelkeznek, amelyek eltérnek a hagyományos vezetékes típusok működési elvétől. Ezért a tesztelést mindig az adott típusra vonatkozó használati útmutató alapján végezd.

Ha a vezeték nélküli mozgásérzékelő nem működik megfelelően, ellenőrizd az elemeket, és ha szükséges, cseréld ki őket. Minden elemcsere után teszteld a riasztórendszert, hogy megbizonyosodj róla, a mozgásérzékelő megfelelően működik-e.

A vezeték nélküli nyitásérzékelő karbantartása egyszerű feladat. A szennyeződés eltávolítása érdekében időnként töröld le egy puha, száraz ruhával. Az elemeket 1-2 évente cserélni kell; a típus a használati utasításban található. A cseréhez többnyire boltban kapható elemeket használhatsz.

Biztonsági rendszered bővítése nyitásérézkelő vagy mozgásérzékelő segítségével

Egyes vezetékes riasztórendszerek bővíthetők rádiós modullal, így vezeték nélküli érzékelők is csatlakoztathatók hozzájuk. A bővítés bonyolult műveletnek számít, ezért mindenképpen javasolt szakember bevonása.

Azok a riasztórendszerek, amelyek házilag is telepíthetők, mint például a Fisotech, könnyedén bővíthetők, ha az élethelyzet megváltozik.

Az ajtók fölött észrevétlenül elhelyezett mozgásérzékelő, és/vagy az ablakkeretre felhelyezett nyitásérzékelő hatékonyan védi otthonod a behatolóktól. Ezek az érzékelők csak akkor váltanak ki riasztást, ha mozgást érzékelnek a behatolási pontokon.

Értékes tárgyak mögött elhelyezett mozgásérzékelők segíthetnek a tolvajok elfogásában, mert riasztást adnak, ha a védett tárgy mozgását érzékelik, így felfedik a betolakodók jelenlétét.

Kültéri nyílászárókon történő behatolás jelzésére, egy az ablakra vagy ajtóra szerelt vezeték nélküli nyitásérzékelő lehet a legjobb megoldás.

Hamis riasztások csökkentése

A kettős technológiájú érzékelők, amelyek PIR- és mikrohullámú érzékelőket kombinálnak, hatékonyabban szűrik ki a téves riasztásokat, mint az egy technológiát használó érzékelők. Azonban ezek az érzékelők a relatíve nagy energiafogyasztásuk miatt nem gyakori az alkalmazásuk elemes (akkumulátoros) eszközöknél.

A kisállatok számára kifejlesztett mozgásérzékelők úgy lettek tervezve, hogy a bizonyos súlyhatár (~40 kg) alatti állatok mozgását ne érzékeljék, így csökkentve a hamis riasztásokat azokban az otthonokban, ahol háziállatok élnek.

A PIR mozgásérzékelők érzékenységének és méretküszöbének módosítása segít csökkenteni az elhanyagolható mozgások vagy kis állatok által okozott riasztásokat.

A mágneses nyitásérzékelő beállítható úgy, hogy ne riasszon, ha az ablakot bukóra nyitod. Ehhez a nyitásérzékelőt az ablak alsó részére kell szerelni. Így a szellőztetés biztosított, miközben a riasztó bekapcsolva maradhat. Az ablak bukóra nyitása esetén a mágneses érintkezők nem távolodnak el jelentősen egymástól, így a nyitásérzékelő nem fog riasztani. Csak akkor jelez, ha valaki felfeszíti az ablakot, vagy a bukónál nagyobbra nyitja azt, és a mágneses érintkezők nagy mértékben eltávolodnak egymástól.

Telepítéskor ügyelj arra, hogy a mozgó függönyök, mennyezeti ventilátorok és más zavaró források ne legyenek túl közel a mozgásérzékelőkhöz.

Push értesítések és riasztások (Applikáción keresztül)

A mozgásérzékelő vagy nyitásérzékelő push-értesítésének kiküldéséhez, a telefonodon engedélyezned kell ezt a lehetőséget. (Biztonsági alkalmazáson belül a beállításokhoz kell menned, ki kell választanod a kívánt eszközt, és aktiválnod kell a "Push" értesítés opciót.)

A felhasználók megadhatják, hogy milyen típusú értesítéseket szeretnének kapni, például egy mozgásérzékelő vagy nyitásérzékelő aktiválása esetén...

A különböző alkalmazások egyedi értesítési funkciókat kínálnak, például tűz- vagy vízszivárgást figyelhetnek...

Az okostelefonokra küldött push-értesítések az otthonodtól távol is lehetővé teszik számodra a biztonsági rendszer távoli felügyeletét és vezérlését a wifi technológián keresztül.

Válassz vezeték nélküli nyitásérzékelő és mozgásérzékelő kínálatunkból

Cikkszám: VNE-FI-PIRSLIM
Vezeték nélkül mozgásérzékelő riasztókhoz A mozgásérzékelő vezeték nélkül, rádióhullámok segítségével kapcsolódik a riasztórendszer központjához. A moz..
7.955 Ft
Nettó ár:6.264 Ft
Cikkszám: VNE-FI-01P
Vezeték nélküli (rádiós) kivitel Az érzékelő nem vezetékkel, hanem rádióhullámok segítségével kapcsolódik a riasztórendszer központjához. Felszerelése ..
9.450 Ft
Nettó ár:7.441 Ft

Cikkszám: VNE-FI-02D
Vezeték nélküli (rádiós) kivitelAz érzékelő nem vezetékkel, hanem rádióhullámok segítségével kapcsolódik a riasztórendszer központjához. Felszerelése ve..
5.950 Ft
Nettó ár:4.685 Ft
Cikkszám: VNE-FI-SMOKE
Vezeték nélküli (rádiós) kivitelAz érzékelő nem vezetékkel, hanem rádióhullámok segítségével kapcsolódik a riasztórendszer központjához. Felszerelése ve..
17.900 Ft
Nettó ár:14.094 Ft
Tételek 1 től 4-ig / összesen 4 (1 oldal)